מרתון ארץ ים המלח ופלאי העולם של ירדן – פברואר 2020

סופ"ש 6-9/2/2020 (חמישי עד ראשון)

זהו טיול המשלב את כל שלושת המרכיבים שאני אוהב בטיול, ושעושים את הנסיעה הזו לכל-כך מיוחדת: טבע, תרבות ואתגר. בכל אחד משלושת המרכיבים האלה נחשף לקצה שבקצה: הטבע של ואדי ראם הוא אחד היפים והמיוחדים בעולם. גם מי שטייל הרבה בעולם, נפעם כל פעם מחדש מהיופי המיוחד של המקום הזה. התרבות הנבטית, המקדשים, המנזרים החצובים בסלע הם עוצרי נשימה. לא במקרה פטרה נבחרה להיות אחד משבעת פלאי תבל. והמרכיב השלישי הוא האתגר – מרתון ארץ ים המלח מושך מידי שנה אלפי רצים מישראל והעולם –חוויה מיוחדת שנתאמן לקראתה ונגיע מוכנים, כל אחד לפי אורך המקצה שייבחר לעצמו.

מסלול הנסיעה על בסיס יומי (כפוף לשינויים)

יום חמישי: תל אביב – עין בוקק. אוטובוס ייעודי יקח אותנו ישר אל המלון בעין בוקק ים המלח. את שעות הערב נקדיש להכנות לקראת התחרות: התארגנות בחדרים, איסוף ערכות תחרות, קבלת תדריך לקראת המרוץ, וכמובן ארוחת הפסטה המסורתית שלפני התחרות. השנה יש מקצים של 10, 21, 42.2 ו- 50 קילומטר. נקודות הזינוק והסיום ממוקמות על הטיילת הצפונית של עין בוקק.

יום שישי: עין בוקק – מרתון ארץ ים המלח – וואדי ראם. לאחר שנת לילה טובה נתעורר לארוחת בוקר בחדר האוכל. המרתון ומקה ה50 מוזנקים יחד ב- 06:00, חצי המרתון מזנק ב 06:30, ומרוץ ה- 10 ק"מ מתחיל ב- 07:00. לאחר הסיום של התחרויות ניקח זמן למקלחת והתאוששות ונעלה על האוטובוס לכיוון מעבר הגבול לירדן. לעתים, המעבר עמוס והבירוקרטיה מסובכת. תידרש מעט סבלנות אבל בסופו של דבר נחצה את הגבול ונעלה על אוטובוס שייקח אותנו לכיוון וואדי ראם. לאחר נסיעה של כשעה וחצי נגיע ליעדינו הראשון ונכיר אותו מעל הדבשת של גמל בזמן השקיעה ואחרי הטיול נעביר ערב ולילה בלתי נשכחים באחד המקומות המיוחדים בעולם.

יום שבת: ואדי ראם – פטרה. לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול רכבי 4 על 4 שייקח אותנו לאתרים המרכזיים של שמורת הטבע וגם נטי רגלית כדי להגיע לנקודות תצפית יוצאות דופן על נוף המאדים הזה. בשעות אחר הצהריים נתחיל בנסיעה לכיוון פטרה ונלון במלון ליד הסלע האדום.

יום ראשון: פטרה – אילת. אחרי לילה מפנק במלון המקסים ביותר שנשהה בו בפטרה נמשיך ליום בלתי נשכח באחד משבעת פלאי תבל – פטרה. פטרה משתרעת על פני שטח עצום וכדי להכיר את כל פינותיו נדרשים מספר ימים. אנחנו נתמקד באטרקציות העיקריות ונסייר בפטרה מספר שעות שבמהלכן גם נעצור לארוחת צהריים והתרעננות. מזג האוויר בתחילת פברואר עלול להיות קר. בימים שלפני נקבל תחזית ונתלבש ונתכונן בהתאם.
מפטרה נצא חזרה לכיוון מעבר הגבול, נסיעה של כשעה וחצי. נעבור את הגבול חזרה לישראל ושם נעלה על אוטובוס שייקח אותנו חזרה אל תל אביב.

מה כדאי ללמוד ולדעת לפני היציאה לדרך:
• לקראת חצי המרתון / המרתון המלא נתכונן ביחד אבל גם באופן עצמאי על מנת שתהיה לנו חוויה טובה ומספקת בים המלח. כידוע, לא רק ההגעה חשובה אלא גם הדרך ונעשה כך שהדרך תהיה מעניינת ומיוחדת עם אתרי ריצה חדשים ומסקרנים.
• מסלול המרתון אינו מסלול כביש סטנדרטי, נכון שאין בו עליות ואפילו רחוק מכך אבל כמו כל תחרות היא מציבה אתגר שכדאי להגיע אליו מוכן. המרתון עצמו הוא חוויה נפלאה עם מעודדים, מוזיקה, הפקה יפה ומושקעת המביאה רצים מרחבי הארץ וגם מהעולם.
• בחודש פברואר מזג האוויר כבר אינו קר מדי. זה גם מושלם לטרקים ולטיול במזג אוויר שאינו קר מידיי ובדרך כלל לא מאד חם באזורים הנמוכים. יחד עם זאת מזג האוויר עלול להשתנות באופן קיצוני. המדבר הירדני כמו גם ההר הגבוה של ירדן עלול להיות קר ביותר ונצטרך להיות מוכנים לכך. בימים שלפני הנסיעה נתעדכן לגבי מזג האוויר הצפוי ונתכונן בהתאם.
מחיר:

החבילה כוללת:
• אוטבוס הלוך ושוב מתל אביב לעין בוקק ומשם למעבר הגבול לירדן וחזרה
• מלון בוטיק בעין בוקק על בסיס לינה וארוחת בוקר
• רכב תיירים לכל הטיול, פעילויות כמפורט בתוכנית
• הסעות בירדן מהגבול ואל הגבול
• סיור ברכבי 4X4 בוואדי ראם
• סיור גמלים בוואדי ראם
• עלויות כניסה לאתרים בפטרה וואדי ראם
• לינה במאהל איכותי בדרגת תיירות גבוהה בוואדי רם על בסיס פנסיון מלא
• לינה במלון בדרגת תיירות גבוהה מאוד בפטרה

לפרטים והרשמה:
https://app.icount.co.il/m/da64c/c43752p39u5de7827b7