המרתון המדברי ופלאי העולם של ירדן
סופ"ש ארוך חמישי עד ראשון 28/11-1/12/2019 

זהו טיול קרוב לבית ועם זאת הוא משלב את כל שלושת המרכיבים שאני אוהב בטיול, ושעושים את הנסיעה הזו לכל-כך מיוחדת: טבע, תרבות ואתגר. בכל אחד משלושת המרכיבים האלה נחשף לקצה שבקצה: הטבע של ואדי ראם הוא אחד היפים והמיוחדים בעולם. גם מי שטייל הרבה בעולם, נפעם כל פעם מחדש מהיופי המיוחד של המקום הזה. התרבות הנבטית, המקדשים, המנזרים החצובים בסלע הם עוצרי נשימה. לא במקרה פטרה נבחרה להיות אחד משבעת פלאי תבל. והמרכיב השלישי הוא האתגר – המרתון המדברי מושך מידי שנה מאות רצים מהארץ ומהעולם – אצלנו בבית, חוויה מיוחדת שנתאמן לקראתה ונגיע מוכנים, כל אחד לפי אורך המקצה שייבחר לעצמו.

מסלול הנסיעה על בסיס יומי הכפוף לשינויים
המסלול הוא לאינדיקציה בלבד והרבה גורמים יכולים לשבש את התכנון המקורי, בין היתר זמינות הטיסות, אבל לא רק. במסע מהסוג הזה יש הרבה גורמים כגון תנאי מזג אוויר, תנאי גובה, תנאי שטח, בריאות המשתתפים ועוד כהנה וכהנה גורמים העלולים לשנות את המסלול. במצב כזה מוביל הקבוצה יקבל החלטות הנדרשות בהתאם.

יום 1 : שדה דב – אילת.
הטיסה שלנו תצא אחר הצהריים משדה דב לאילת וכעבור כשעה נחתת באילת. את שעות הערב נקדיש להכנות לקראת התחרות: התארגנות בחדרים, איסוף ערכות תחרות, קבלת תדריך לקראת המרוץ, וכמובן ארוחת הפסטה המסורתית שלפני התחרות. השנה יש מקצים של 5, 10, 21 ו- 42 קילומטר. נקודות הזינוק והסיום ממוקמות ממש בתוך העיר על הטיילת הצפונית.

יום 2 : אילת – המרתון המדברי – וואדי ראם.
לאחר שנת לילה טובה נתעורר לארוחת בוקר בחדר האוכל. המרתון של 42 ק"מ מזנק ב- 06:00, חצי המרתון מזנק ב 07:30, ומרוץ ה- 10 ק"מ מתחיל ב- 06:20. לאחר הסיום של התחרויות ניקח זמן למקלחת והתאוששות ונעלה על האוטובוס לכיוון מעבר הגבול לירדן. לעתים, המעבר עמוס והבירוקרטיה מסובכת. תידרש מעט סבלנות אבל בסופו של דבר נחצה את הגבול ונעלה על אוטובוס שייקח אותנו לכיוון וואדי ראם. לאחר נסיעה של כשעה וחצי נגיע ליעדינו הראשון ונכיר אותו מעל הדבשת של גמל בזמן השקיעה ואחרי הטיול נעביר ערב ולילה בלתי נשכחים באחד המקומות המיוחדים בעולם

יום 3: ואדי ראם – פטרה.
לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול רכבי 4X4 שייקח אותנו לאתרים המרכזיים של שמורת הטבע וגם נטי רגלית כדי להגיע לנקודות תצפית יוצאות דופן על נוף המאדים הזה. בשעות אחר הצהריים נתחיל בנסיעה לכיוון פטרה ונלון במלון ליד הסלע האדום

יום 4: פטרה – אילת.
אחרי לילה מפנק במלון המקסים ביותר שנשהה בו בפטרה נמשיך ליום בלתי נשכח באחד משבעת פלאי תבל – פטרה. פטרה משתרעת על פני שטח עצום וכדי להכיר את כל פינותיו נדרשים מספר ימים. אנחנו נתמקד באטרקציות העיקריות ונסייר בפטרה מספר שעות שבמהלכן גם נעצור לארוחת צהריים והתרעננות. מזג האוויר בתחילת דצמבר עלול להיות קר. בימים שלפני נקבל תחזית ונתלבש ונתכונן בהתאם.
מפטרה נצא חזרה לכיוון מעבר הגבול, נסיעה של כשעה וחצי על מנת לתפוס את טיסת הערב חזרה לשדה דב.

מה כדאי ללמוד ולדעת לפני היציאה לדרך:
לקראת חצי המרתון / המרתון המדברי נתכונן ביחד אבל גם באופן עצמאי על מנת שתהיה לנו חוויה טובה ומספקת באילת. כידוע, לא רק ההגעה חשובה אלא גם הדרך ונעשה כך שהדרך תהיה מעניינת ומיוחדת עם אתרי ריצה חדשים ומסקרנים.
מסלול המרתון המדברי הוא מסלול "שטח". נכון שאין בו עליות כמו באלפים ואפילו רחוק מכך אבל כמו כל תחרות היא מציבה אתגר שכדאי להגיע אליו מוכן. המרתון עצמו הוא חוויה נפלאה עם מעודדים, מוזיקה, הפקה יפה ומושקעת המביאה רצים מרחבי הארץ וגם מהעולם.
לגבי ביטוחים, ציוד נדרש ונתונים נוספים – נקיים מפגש טרום הנסיעה ונעדכן בפרטים נוספים הנדרשים.

אקלים:
בחודש נובמבר / דצמבר מזג האוויר כבר אינו חם מדי וגם לא קר מדי. זה גם מושלם לטרקים ולטיול במזג אוויר שאינו קר מידיי ובדרך כלל לא מאד חם באזורים הנמוכים. יחד עם זאת מזג האוויר עלול להשתנות באופן קיצוני. המדבר הירדני כמו גם ההר הגבוה של ירדן עלול להיות קר ביותר ונצטרך להיות מוכנים לכך. בימים שלפני הנסיעה נתעדכן לגבי מזג האוויר הצפוי ונתכונן בהתאם.

החבילה כוללת:

  • טיסות הלוך ושוב משדה דב לאילת
  • מלון בוטיק באילת על בסיס לינה וארוחת בוקר
  • רכב תיירים לכל הטיול. פעילויות כמפורט בתוכנית
  • הסעות בירדן מהגבול ואל הגבול
  • סיור ברכבי 4X4 בוואדי ראם
  • סיור גמלים בוואדי ראם
  • עלויות כניסה לאתרים בפטרה וואדי ראם
  • לינה במאהל איכותי בדרגת תיירות גבוהה בוואדי רם על בסיס פנסיון מלא
  • לינה במלון בדרגת תיירות גבוהה מאוד בפטרה

מחיר:
עלות לאדם בחדר זוגי 3080 ₪.
לנרשמים עד 10 ליולי הנחת רישום מוקדם ומחיר של 2960 ₪.

עלות לחבילה ללא טיסות 2680 ₪.
לנרשמים עד 10 ליולי הנחת רישום מוקדם ומחיר של 2560 ₪.

 

[ למעבר לעמוד תשלום מאובטח בכרטיס אשראי ]

 

דמי ביטול – שירותי קרקע:
מרגע ההרשמה ועד 60 ימים לפני היציאה: 600 ₪
31-60 ימים לפני היציאה: 50% מהמחיר המלא
15-30 ימים לפני היציאה: 75% מהמחיר המלא
14 ימים או פחות: מלוא המחיר
דמי ביטול – כרטיסי טיסה: בהתאם למדיניות חברת התעופה

מה לא כלול במחיר החבילה :
עלויות רישום למרתון המדברי, עלות השתתפות בארוחת פסטה, עלויות מעברי גבול ועלויות ויזה, ביטוח אישי ותאונות אישיות , הוצאות אישיות , טיפים לנותני שירותים (כ-100 ש"ח שיאספו בתחילת הנסיעה), כניסות לאתרים נוספים שמחוץ לתוכנית. פינוי חירום או הוצאות רפואיות. הוצאות נוספות שנגרמו עקב הפסקת הטיול במועד מוקדם מהמתוכנן. מתנות והוצאות בעלי אופי אישי ופריטים שאינם מוזכרים בסעיף "מה כלול בחבילה"

ירדן בלבד:
מי שלא רוצה להצטרף אלינו לנסיעה לאילת ומעוניין רק להצטרף אלינו לנסיעה לירדן מוזמן לרכוש רק את "חבילת ירדן" – אנא צרו קשר.

בכל עניין אל תהססו ליצור איתי קשר במייל או בטלפון.
דניאל קרן 0544-345600

 

 

אירועים במועדון

אין אירועים