מסעות דניאל בארץ הפרעונים
הרפתקה במצרים 13-21/12/2019

"מצרים" המילה הטעונה בכל כך הרבה קונוטציות של היסטוריה, תרבות, דת, ארכאולוגיה אבל גם טבע, מכשפים ומסתורין. 
המקדשים הענקיים שלידם כמעט כל מבנה אחר בעולם מחוויר, הפירמידות העצומות, אוצרות הזהב של תות אנך אמון והמומיות בנות אלפי השנים.
את כל אלה נראה במצרים אבל גם נחווה אותה מתוך הנוחות המפנקת של שיט אקסקלוסיבי במעלה הנילוס.

הנסיעה למצרים היא אחת המיוחדות בלוח השנה. זו נסיעה שמשלבת ביקור בארץ שהייתה ערש הציביליזציה, ואין שום דבר שישתווה לאוצרות שנשתמרו מתקופת פריחתה. נסיעה שנספיק לראות במהלכה המון, במטוס, בספינה, באוטובוס, בכרכרה וגם ברגל ונוקסם מהעושר הבלתי נתפס של המקום המופלא הזה.

———————————-
תוכנית הנסיעה (שימו לב – בשל אופי הנסיעה, ייתכן שיחולו שינויים במסלול):
יום 1 תל-אביב – קהיר
ישנן דרכים פחות יקרות להגיע לקהיר אבל אין דרך קצרה ונעימה יותר מאשר בטיסה ישירה של כשעה מתל-אביב לקהיר. יעדנו הראשון הוא המוזיאון של מצרים, אוצרות המוזיאון, גם אחרי שחסרים בו כל הפריטים שנבזזו, נגנבו, נשדדו, נמכרו או הוענקו במתנה לאומות העולם, הם עוצרי-נשימה. מסכות הזהב ואוצרות הקשר של תות אנך אמון, פסלי ענק, מומיות בנות אלפי שנים, פסלונים יפיפיים המספרים את סיפור האימפריה העצומה הזו. הביקור במוזיאון ייתן לנו ידע בסיסי חשוב להבנת המראות והמקומות בהמשך הטיול.
יום 2 – קהיר
לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור בעיר הכי גדולה במזרח התיכון ובעולם הערבי. בפירמידות של גיזה שנבנו לפני אלפי שנים, במצודה של סאלח א דין, במסגד של מוחמד עלי, בבית הכנסת בן עזרא, שבו נמצאה הגניזה ארץ הפרעונים הקהירית ואת בכנסייה הקופטית הישנה.
יום 3 קהיר
אחרי השכמה וארוחת בוקר טובה, נבקר בשוק הגדול של קהיר חאן אל חלילי וככל שיתיר לנו הזמן נבקר בנקרופוליס ובמבנה האבן הקדום ביותר בעולם בסקארה, פירמידת המדרגות צ'וסר ובשעות הערב נחזור לללילה אחרון בקהיר.
ימים 7-4 קהיר – לוקסור – אסוואן
אחרי ארוחת בוקר נצא לתפוס את טיסת הבוקר ללוקסור שבה נעלה על הסירה עליה נישן בארבעת הלילות הקרובים. כבר ביום הראשון נבקר במקדש לוקסור הנחשב לאחד המרהיבים בעולם, בקרנאק ובעמק המלכים והמלכות על קבריהם המעוצבים והמעוטרים בציורי קיר בצבעים חיים כאילו צויירו לאחרונה. כך בשאר הימים כשבכל יום נבקר באתרים הארכיאולוגיים והתיירותיים האחרים שמפוזרים לאורך הנילוס. מקדש קום אומבו המוקדש לאל הנהר- התנין סובק ובו נראה מומיות של תנינים מפחידים בגודלם, אדפו, וגם בכפרים המיוחדים האופייניים לאזור זה של מצרים. בין לבין נוכל ליהנות מהפלגה קסומה על הנילוס
גדול המימדים, מאוכל טוב, ומהנופים שיחלפו לנו מול העיניים.

יום 8 – אסוואן – אבו סימבל – אסוואן
ביום השמיני נעלה על נסיעה ליעדנו האחרון: מקדש אבו סימבל. פסליו העצומים של רעמסס השני ונפרטיטי חצובים בסלע. פסלים אלו כמו גם המבנים שבפתחם הם ניצבים הם מלאכת מחשבת המשלבת מספר סגנונות ממגוון תרבויות. אחר הצהריים נחזור לאסוואן ליהנות מהנעימות של ערב ליד הנילוס וממנת פול מצרי טעימה בשוק.

יום 9 – אסוואן – קהיר – תל-אביב
השכמה מוקדמת תביא אותנו לטיסה הישירה לקהיר וממנה ישירות לטיסה לישראל אליה נגיע בשעות הצהריים.
מה כלול במחיר החבילה
1 .טיסות בינלאומיות לקהיר וחזרה
2 .טיסות פנימיות: ללוקסור ומאסוואן
3 .שיט לוקסור אסוואן 4 לילות
4 .מיניבוס מלווה באתרים בקהיר ואבו סימבל
5 .מדריכים מקומיים ואג'פטולוגיים מומחים
6 .כלכלה על בסיס חצי פנסיון / פנסיון מלא (במהלך השיט)
7 .עלויות הכניסה לאתרי התיירות
8 .מלונות מפוארים
———————————-
בכל עניין אל תהססו ליצור איתי קשר במייל או בטלפון
דניאל קרן 054-4345600 Daniel@DanielKeren.com

אירועים במועדון

אין אירועים